UROCZYSTA KOLACJA WIGILIJNA

19.12.2023r. zgodnie z tradycją bursy wychowankowie wraz z dyrekcją, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi zasiedli do wigilijnego stołu.
Potrawy były pyszne, stoły pięknie ozdobione i  przy dźwiękach pięknych kolęd składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok.
Członkowie Samorządu Bursy Międzyszkolnej w Mrągowie oraz chętni wychowankowie pod opieką  p. Katarzyny Wołkowicz aktywnie  uczestniczyli  w dekorowaniu placówki przed świętami Bożego Narodzenia. 
Młodzież przed organizacją uroczystości kilkukrotnie spotykała się z Opiekunem Samorządu Bursy w celu stworzenia scenariusza i ustalenia przebiegu przedsięwzięcia. Oprócz spotkań dotyczących szczegółów organizacji kolacji wigilijnej odbywały się również próby muzyczne, na których młodzież ćwiczyła śpiew kolęd, które miały rozpocząć uroczystą kolację.
Głównymi celami wydarzenia było między innymi wdrażanie do kultywowania tradycji związanych ze świętami Bożego narodzenia oraz  integracja wychowanków.
W dniu  uroczystej kolacji wigilijnej, młodzież kompleksowo przygotowała stołówkę, układając odpowiednio stoły, które  nakryto odświętnymi obrusami i serwetami oraz udekorowano świątecznymi stroikami.
Ponadto młodzież rozłożyła zastawę stołową  i serwowała posiłki. Po czym wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem i razem biesiadowaliśmy.
Nasza Wigilia obfitowała, jak co roku w prezentów moc, które przygotował Bursowy Mikołaj, zaś  radość i śmiech towarzyszył wszystkim obecnym.

Inne posty:

WALENTYNKI W BURSIE

Dnia 14.02.2024r. w Bursie Międzyszkolnej w  Mrągowie obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania  miłości, sympatii i przyjaźni. Obchody walentynek wpisały się już na stałe w nasz

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczn

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny Dnia 14.02.2024 roku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego na szczeblu Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mrągowie. W

Mandale- zajęcia arteterapii

W dniu 10.01.2024r. wychowawczyni grupy I zorganizowała zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, których tematem było tworzenie mandali. Wychowankowie najpierw zapoznali się z pojęciem oraz technikami wykonywania tego typu

Wszystkie prawa zastrzeżone bursa-mragowo.pl