„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Św. Jan Paweł II

Byroot

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Św. Jan Paweł II

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, słowa wsparcia swoje kierujemy do obywateli Ukrainy, naszych Koleżanek i Kolegów.

W obliczu okrutnej i nieuzasadnionej agresji wobec naszych sąsiadów, solidarnie łączymy się w smutku i żywionych obawach. Wspieramy w przekonaniu, że obecna sytuacja zostanie rozwiązana na drodze kompromisów. A ze swojej strony zapewniamy o wsparciu i pomocy.

Solidarnie mówimy NIE przemocy.

Od poniedziałku (28.02.2022 roku) w naszej placówce uruchamiamy punkt zbiórki rzeczy, które następnie przekażemy do ośrodków i miejsc, w których przebywać będą dzieci z Ukrainy.

Możesz pomóc przynosząc do Bursy Międzyszkolnej :

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIĘ: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE: zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, środki przeciwbolowe, przeciwzapalne.

Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

Zbiórka trwa od poniedziałku do czwartku od godziny 7:00 do 21:00, w niedzielę od 16:00, w piątek do 17:00.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

About the author

root administrator