Książki, które zmieniają świat…

Byroot

Książki, które zmieniają świat…

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy po przeczytaniu jakiejś książki inaczej patrzyliście na otaczający świat ? Czy pojawiała się w Waszych ręka taka książka, która zapadła Wam bardzo w pamięć? Jeśli tak było, podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach pod postem, który ukazał się na portalu społecznościowym Facebook.

A tu mini lista książek, które warto przeczytać, może staną się one też i Waszymi czasowstrzymywaczami ?

Cykl Cmentarz Zapomnianych Książek – C. R. Zafon „Cień wiatru”,” Gra anioła”, „Więzień nieba” oraz „Labirynt duchów” – mroczne tajemnice, wielowątkowe intrygi, nieodkryte dotąd zagadki i szczypta magii – to wszystko znajdziesz w bestsellerowej serii „Cmentarz zapomnianych książek”.

“Władca pierścieni” JRR Tolkien – trylogia literatury fantasy, której nie można i trudno jest nie znać! Klasyka gatunku i pierwowzór wszelkich innych rozległych, fantastycznych uniwersów.

„Mały książę” Antoine de Saint Exupery – książka, bez której nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Ta uniwersalna opowieść o przyjaźni i odpowiedzialności już od pokoleń wzrusza czytelników na całym świecie.

Saga kryminalna o Lipowie Katarzyna Puzyńska – opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów. „Cykl o policjantach z Lipowa” autorstwa Katarzyny Puzyńskiej liczy sobie obecnie dwanaście części. Są to następujące tomy:

„Motylek”;

„Więcej czerwieni”;

„Trzydziesta pierwsza”;

„Z jednym wyjątkiem”;

„Utopce”;

„Łaskun”;

„Dom Czwarty”;

„Czarne narcyzy”

„Nora”,

„Rodzanice”,

„Pokrzyk”,

„Śreżoga”.

„Kolumbowie. Rocznik 20” Roman Bratny – Kolumbowie to pierwsza powojenna książka opowiadająca o młodych akowcach i ich codziennym życiu, ale także o tym, jak szli na śmierć podczas Powstania Warszawskiego. O dwudziestolatkach zmuszonych do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji.

„Kamienie na szaniec” Aleksander Kamiński – to ponadczasowa opowieść o Szarych Szeregach, której mam nadzieję nie trzeba przedstawiać.

„Muminki” Tove Jansson – urocze, białe stworki i ich przyjaciół kochają nie tylko dzieci, lecz także dorośli na całym świecie. Historie o Muminkach to ponadczasowe opowieści uwielbiane przez czytelników w każdym wieku.

„Kubuś Puchatek” Alan Alexander Milne Milne – klasyka literatury dla dzieci. Powieść, po którą z jednakowym upodobaniem sięgają zarówno dzieci, jak i dorośli. Jeśli jeszcze go nie znasz, koniecznie musisz poznać „Kubusia Puchatka”.

About the author

root administrator